top of page
  • Zdjęcie autoraMarta Szwarc

PROWADZISZ SZKOLENIA ONLINE?


Osiem miesięcy od ogłoszenia epidemii SARS-CoV-2 w Polsce to wystarczająco długo, by nieco okrzepnąć w nowej, zdalnej rzeczywistości szkoleniowej i wysunąć pierwsze wnioski z rezultatów takiej formy komunikacji.


Aleksandra Penza jest psychologiem biznesu, wykwalifikowaną trenerką i specjalistką HR. Będąc na studiach doktoranckich Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, prowadzi prace badawcze w zakresie zwiększania zaangażowania w pracę. Jest autorką ankiety nt. „Prowadzenia szkoleń online”. W badaniu uczestniczyło 24 trenerów, którzy są odpowiedzialni za wewnętrzne szkolenia w firmach.


Na postawie wyników jej badań, przeprowadzonych w listopadzie br., zebraliśmy garść wiadomości o tym, jak radzą sobie liderzy i menedżerowie z wyzwaniem prowadzenia szkoleń w sieci.


Oto kilka ciekawostek, które - mamy nadzieję - dodadzą Ci skrzydeł:

  • Aż 62% respondentów prowadzi obecnie szkolenia online często i niemal tyle samo osób przyznaje (63%), że nigdy wcześniej nie korzystali z możliwości prowadzenia szkoleń w takiej formie. Jeśli i Ty należysz do tej grupy to jesteś wśród większości, dla której szkolenia online to zupełnie nowe doświadczenie!

  • Ponad 66% uczestników ankiety ocenia, że odnajduje się w tej formie komunikowania dobrze lub bardzo dobrze. Prawda, że zachęcające? To świadczy o tym, że szybko przystosowujemy się do nowych uwarunkowań, a dostępne narzędzia komunikacji cyfrowej są proste w obsłudze i skuteczne w działaniu.

  • Co ciekawe, wśród respondentów nie było osób, którym to nie wychodzi! Nie ma wśród ankietowanych szkoleniowców takich, którzy spróbowali prowadzenia spotkań online i swój udział oceniają na słaby lub bardzo słaby.

  • Ostania część badania jest najciekawsza, bo mówi o korzyściach i dobrych praktykach uczestników. To solidna dawka sprawdzonych rozwiązań i podpowiedzi, w jaki sposób prowadzić szkolenia w sieci. Nawet jeśli czujesz się mocny w prowadzeniu spotkań w sieci, to zebrane uwagi kolegów po fachu będą dla Ciebie cenne i motywujące.

  • A jeśli należysz do 4%, które mimo zaistniałych covid-okoliczności nadal nie zdecydowały się na prowadzenie szkoleń w trybie zdalnym, to masz ułatwione zadanie. Nie musisz już samotnie przecierać szlaków. Możesz wystartować z lepszej pozycji, zbudowanej na radach tych, którzy wypracowali już swój model prowadzenia spotkań w sieci.

Możesz również skorzystać z wiedzy i wsparcia profesjonalistów. Jeśli brakuje Ci umiejętności do dobrego przeprowadzenia szkoleń w sieci, lub wciąż nie czujesz się pewny tego, czy robisz to we właściwy sposób, zapraszamy Cię do skorzystania z naszej pomocy. Team TURQSOWEJ zapewni Ci intensywny warsztat, który podniesie Twoje własne umiejętności oraz poszerzy kompetencje Twoich pracowników. Nasz program szkoleń dostosowujemy do indywidualnych zapotrzebowań, bacznie śledząc bieżące wyzwania, które narzuca dynamika obecnych czasów.


Źródło danych:

Pełne wyniki ankiety można znaleźć w poście na naszym profilu LinkedIn. LINK TUTAJ

42 wyświetlenia
bottom of page